Maya Burç Hesaplama

Maya Astrolojisi ve Maya Takvimi

Maya takvimi programı linki;


http://www.2near.com/edge/carl/mayacc11.exe


Takvimi indirip, kurduktan sonra, doğum tarihinizi girip, tzolkin day satırında yazan burç ve sayı, maya burcunuz ve ton sayınız oluyor.

Takvim hakkında bilgi,

Mayaonicste gece yarısını geçtikten sonra günün enerjisi değişse de aslında şamanik bilgiler günün enerjisinin şafağın sökmesiyle değiştiğini söyler. Yani eğer gece yarısından sonra sabah karşı bir saatte bu hesaplamayı yaptıysanız, bir gün öncesinin enerjisine bakmalısınız. Bunu da basitçe “normal” takvimdeki tarihi bir gün öncesine alarak yapabilirsiniz. (“Day” yazan bölümün yanındaki okları kullanabilirsiniz.)
Astronomik gözlemlere değil şamanik vecd hallerine dayanarak oluşturulan Maya takvimi (Tzolkin ismiyle anılır), evrenin ruhsal enerjilerinin akışını açıklar. Bu yönüyle de maddesel olan diğer tüm takvimlerden ve astrolojik sistemlerden ayrılır. Eğer ruh maddeden önce geliyorsa ruhsal olanı açıklamak için maddesel takvimler kullanmak yeterli olabilir mi? Maddesel bedenlerin dönüşlerine (Ay, Güneş, gezenler) dayalı sistemleri takip ederek ruhsal akışımızın doğasını yakalayabilir miyiz? Maya takviminin bu noktada bize sunduğu rehberlik ruhsal hakikate dair bir rehberliktir.
Her bir uinal (20 burçluk döngü) 13 sayıdan biri tarafından yönetilir ve her bir trecana (13 günlük döngü) 20 burçtan biri tarafından yönetilir. Ve bu faktörler de sizin doğum günü enerjiniz ve doğum günü burcunuzu dışında aldığınız farklı etkilerin olduğunu gösterir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !